Dieta Hashimoto – dieta dla osób z zaburzeniami pracy tarczycy

Firmy cateringowe mają do zaoferowania liczne diety dla osób w każdym wieku, o różnych potrzebach żywieniowych. Wśród nich można znaleźć dietę Hashimoto. Jest nie tylko coraz popularniejsza, ale przede wszystkim niezwykle pomocna osobom z zaburzeniami pracy tarczycy. 

Czym charakteryzuje się dieta Hashimoto?

Dieta Hashimoto nie zawiera nabiału. To dlatego, że może on być zbyt problematyczny dla osób, które borykają się z problemami zaburzenia tarczycy. Ponadto ogranicza gluten, czyli pszenicę, żyto i jęczmień, a także warzywa zawierające goitrogeny, utrudniające przyswajanie jodu. 

W diecie tej można znaleźć większą ilość warzyw, owoców oraz pełnych ziaren zbóż. To wpływa na zwiększoną podaż antyoksydantów i błonnika pokarmowego. Dieta Hashimoto wiąże się również ze zwiększoną ilością pełnowartościowego białka pochodzącego z mięsa, jaj i ryb. Jest źródłem witamin i minerałów (jodu, selenu, cynku i żelaza), tak niezwykle ważnych dla zdrowia tarczycy

Dieta Hashimoto ze względu na wszystkie te ograniczenia i konieczność wykluczenia wielu produktów, często kojarzona jest z jedzeniem bez smaku. Już na samą myśl odechciewa się przygotowywania takich posiłków i stosowania się do tej diety. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Tym bardziej, jeżeli posiłki są przygotowywane w zgodzie z zasadami tej diety i w oparciu o pomysłowe przepisy. Taką właśnie dietę może zaproponować firma cateringowa. 

Dieta Hashimoto a odchudzanie

Wiele osób dopytuje, czy można schudnąć mając Hashimoto. Jest to jak najbardziej możliwe. Choć można natknąć się w sieci na wypowiedzi, które wskazują na to, że nie jest to łatwe. Niektórzy próbowali stosować rozmaite diety, które i tak nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Zapewne dieta ta nie była dedykowana właśnie dla nich. 

Walka ze zbędnymi kilogramami u osób będących na diecie wymaga czasu. Muszą one zadbać o 5 dobrze zbilansowanych posiłków każdego dnia. Ważne jest, aby nie zawierały węglowodanów i skrobi. Ponadto zaleca się rezygnację z przetworzonej żywności. Decydując się na gotowy catering, można znacznie ułatwić sobie życie. Gotowe posiłki przygotowane pod potrzeby osoby z Hashimoto to gwarancja prawidłowego żywienia. 

Dieta Hashimoto nie powinna nikomu kojarzyć się wyłącznie z dążeniem do utraty zbędnych kilogramów. Jest ona przeznaczona dla każdego, kto boryka się z problemami tarczycy. Pomaga lepiej funkcjonować i zarazem dba o dobre samopoczucie. A że jednocześnie działa na utratę wagi, to tylko dodatkowy plus. Dzięki leczeniu zgodnym z zaleceniami lekarza i dobrze dopasowanej diecie, życie nawet z Hashimoto może być normalne. 

Odkąd firmy cateringowe oferują dietę Hashimoto, życie z tą chorobą jest znacznie łatwiejsze. Dobrze zbilansowana dieta ma nie tylko korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie, ale również na wagę. Jeżeli zatem chory borykający się z danym problemem kiedykolwiek próbował schudnąć, ale nie osiągnął zamierzonego efektu, stosując odpowiednią dietę, będzie miał i na to dużą szansę. Warto zatem rozejrzeć się za cateringiem dedykowanym osobom z zaburzeniami pracy tarczycy. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp