Lactose Free

Lactose Free

1200kcal – 2750kcal

Dobowy rozkład procentowy składników w daniach bez laktozy to:

Białko

15-20%

Węglowodany

45-50%

Tłuszcze

30-35%

Dieta pudełkowa Lactose Free to idealna propozycja dla osób cierpiących na co dzień z powodu nietolerancji laktozy. Kiedy dla Ciebie przykre dolegliwości ze strony układu pokarmowego są również uciążliwe, a nie do końca wiesz, w jaki sposób przygotować zdrowe i optymalnie zbilansowane posiłki, to sprawdź, co dokładnie przygotowaliśmy w tej opcji cateringowej. Lactose Free pomimo eliminacji wielu produktów wcale nie jest dietą nudną.

od 52,99 zł /dzień

Doświadczeni dietetycy oraz kucharze przygotowali jadłospis wolny od laktozy, w którym produkty mleczne zastąpione są odpowiednikami bez laktozy albo ich roślinnymi zamiennikami. Lactose Free to dieta smaczna, różnorodna oraz świetnie zbilansowana pod względem składników odżywczych. Możesz dzięki niej uwolnić się od przykrych objawów, bez konieczności rezygnowania ze smacznych potraw. Zamiast tego, codziennie dostarczysz do organizmu ważne składniki, pozwalające cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale też energią. Równocześnie bardzo korzystnie wpływają też na budowanie ogólnej odporności organizmu.

Błonnik pokarmowy pochodzi z produktów zbożowych naturalnie bezglutenowych: ryżu, kukurydzy, gryki, manioka i owsa oraz z nasion roślin strączkowych, a mleko i przetwory bezlaktozowe mają standardową zawartość tłuszczu 1,5%. W menu można też znaleźć napoje roślinne wzbogacone w wapń: napoje owsiane, migdałowe, ryżowe oraz kokosowe. 

Dokładnie przemyśleliśmy jadłospis ograniczający spożycie laktozy. W związku z tym, klienci stopniowo zauważają, jak znikają objawy nietolerancji cukru mlecznego, do jakich zaliczają się wzdęcia oraz bóle brzucha. Posiłki wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych oraz świeżych produktów. Często są to lokalne wyroby sezonowe. Całkowicie wystrzegamy się używania konserwantów i produktów wysoko przetworzonych. 

Potrawy mają dobowy przedział kaloryczny wynoszący od 1200 kcal do 2750 kcal. Dostępne są w cenie już od 52,99 zł. na dzień. Dieta bez laktozy jest smaczna, zdrowa i wcale nie oznacza tak wielu ograniczeń. Jeżeli chorujesz na celiakię albo masz silną nietolerancję laktozy, to koniecznie zapoznaj się z przykładowym menu.